Mateusz Stryjecki

Mateusz Stryjecki Mateusz Stryjecki – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wykładowca Warszawskiej Szkoły Reklamy. Od 1983 roku współpracował z Krajową Agencją Wydawniczą, RSW Prasa-Książka-Ruch, Młodzieżową Agencją Wydawniczą, Wydawnictwem Sigma, czasopismami Przegląd Techniczny, Eko, Mikroklan, Fantastyka, Ja, Ty i My, Motor. W 1989 roku wyjechał do Kanady, gdzie współpracował z wydawnictwem Graficor, tworząc ilustracje do wydawnictw edukacyjnych oraz Kativik School Board, projektując wydawnictwa poświęcone społeczności Inuitów.

W latach 1997-1998 wykładał na Uniwersytecie Concordia w Montrealu, realizując program autorski Projektowanie w Teorii i Praktyce. Po powrocie do Polski w 1998 r. współpracował z wydawnictwem Ad Novum oraz XXL Media, gdzie pełnił funkcję szefa działu wydawnictw młodzieżowych oraz z Dyrekcją Lasów Państwowych. Jest autorem szat graficznych wielu czasopism polskich.

Swoją pracę w edukacji postrzegam jako spełnienie potrzeby przekazywania swego doświadczenia i wiedzy następnym pokoleniom. Chciałbym, aby młodzi ludzie, pracujący w wydawnictwach i reklamie, posiadali zdolność tworzenia nowych wartości i aby ich praca była na jak najwyższym poziomie zawodowym i estetycznym. Staram się przekonać swoich słuchaczy, że w każdym drzemie olbrzymi potencjał twórczy. Pomoc w jego odkryciu i ukierunkowaniu uważam za swoją misję.

W Instytucie Mediów i Nauk Społecznych Pan Mateusz Stryjecki prowadzi wykłady i ćwiczenia z następujących zajęć:

Kontakt:

mstr@onet.pl
mstr@ideaextra.com

 

Zgłoś błąd / sugestie

© IMiNS, 2020

 
Test predyspozycjiX