Na początku II semestru studenci składają deklaracje wyboru promotora oraz określają zakres tematyczny pracy lub podają proponowany temat pracy licencjackiej.
Tak. W tym celu należy złożyć do sekretariatu podanie z uzasadnieniem swojej decyzji. Przed zmianą promotora należy upewnić się, że nowo wybrany promotor wyraża zgodę na prowadzenie pracy licencjackiej studenta.
Seminarium licencjackie nie jest w instytucie realizowane jako przedmiot stacjonarny, wpisany na stałe do planu zajęć. Każdy student zobowiązany jest do odbycia seminarium indywidualnie ze swoim promotorem. Zasady oraz sposób kontaktowania się student ustala z promotorem. Może to być kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy.
Seminarium licencjackie I student zalicza jeśli przygotuje:
Z seminarium licencjackiego II student utyskuje zaliczenie gdy napisze pracę licencjacką.
Standardowa objętość podstawowego tekstu pracy licencjackiej powinna wynosić min 50 stron.
Praca o klasycznym układzie treści powinna zawierać:
Kolejne rozdziały muszą zaczynać się na nowej stronie. Praca powinna być napisana na białym papierze w formacie A4, jednostronnie. Wielkość marginesów: górny, dolny i prawy – 2,5 cm, lewy – 3,5 cm (1 cm dodatkowo na grzbiet oprawy). Pojedyncza kolumna tekstu na stronie.
Rodzaj czcionki “Times New Roman” stosowana konsekwentnie w całej pracy.
Podstawowa wielkość czcionki: 12 (w opisie ilustracji, tabel i wykresów można stosować czcionkę o wielkości 10).
Interlinia: 1,5 wiersza.
Numerowanie stron jednolite w całej pracy: numery liczbami arabskimi, na dole strony wyrównane do prawej, numerowanie należy rozpoczynać od strony zawierającej spis treści i zakończyć na ostatniej stronie spisu publikacji.
Pracę licencjacką przed oprawą należy wydrukować jednostronnie, tak aby tekst był na jednej stronie kartki.
Tak. Każdy student może otrzymać w sekretariacie wybraną przez siebie pracę licencjacką, której egzemplarz znajduje się w uczelni. Pracy student nie można wypożyczyć do domu, kopiować itp., może jedynie na miejscu zapoznać się z jej treścią.
Tak. Studenci, którzy zrealizowali program studiów obejmujący 1,5 roku nauki, ale nie przystąpili do obrony mają zachowany status studenta i wszelkie prawa przysługujące mu z tego tytułu np. możliwość wystawienia zaświadczenia, podbicia legitymacji. Student zachowuje swój status związku z niezaliczeniem jednego przedmiotu – seminarium licencjackie II.
Nie, ale tylko dla studentów, którzy przystopują do obrony od razu po zakończeniu toku studiów w tzw. pierwszym terminie. Przeniesienie terminu obrony wiąże się z określonymi REGULAMINEM STUDIÓW kosztami. Jest to jednorazowy koszt w wysokości 300 zł.
Po zaakceptowaniu pracy przez promotora student dostarcza ją w dwóch oprawionych egzemplarzach + wersja zapisana na płycie CD do sekretariatu uczelni w wyznaczonym odgórnie terminie. Sekretariat ma do dwóch tygodni na przekazanie pracy do recenzji, sprawdzenie pracy w systemie antyplagiatowym, przygotowanie dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia obron.
Termin obrony ustala dyrektor PK w porozumieniu z władzami WSTH.
Obrona zaczyna się zawsze od krótkiej opisowej oceny pracy licencjackiej wygłoszonej przez promotora i przez recenzenta. Potem następuje tzw. sedno sprawy.
Możecie się spodziewać 3-4 poważnych pytań dotyczących procesu powstawania i zawartości pracy licencjackiej oraz jej “okolic” (sytuujących Wasze wywody w nieco szerszym kontekście dziennikarskim czy medialnym); mogą zadawać je wszyscy członkowie Komisji Egzaminacyjnej (po 1-2 każdy). Dodatkowo, na koniec, szef Instytutu, dr Krzysztof Woźniak, jako przedstawiciel WSTH, zada 1-2 (raczej łatwe) pytania z dziedziny szeroko rozumianego religioznawstwa (proszę zajrzeć do notatek z zajęć religijnych, prowadzonych w Instytucie, mogą się przydać).
Tzw. obrona pracy licencjackiej polega na udzieleniu poprawnych, przemyślanych, inteligentnych oraz w miarę wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie te pytania.
Komisja egzaminacyjna będzie pracować w następującym składzie: S. Wojtkowski – przewodniczący (poza obronami prac, których jest promotorem), K. Woźniak – recenzent (poza obronami prac, w których jest promotorem), promotor pracy danego studenta (w przypadku obron prac S. Wojtkowskiego i K. Woźniaka pełniący rolę recenzenta).