Jacek Żakowski

Charakterystyka:

Dziennikarz i publicysta; pedagog w Collegium Civitas w Warszawie. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Fakty z życia zawodowego:

red. Jacek ŻakowskiPracę dziennikarza zaczynał w tygodniku “Na przełaj” (1980-1981), następnie udzielał się w Biurze Informacji Prasowej NSZZ Solidarność (1981-1983). W kolejnych latach pisał do “Tygodnika Polskiego” (1983) i miesięcznika “Powściągliwość i Praca”. Był rzecznikiem prasowym Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego, jednym z założycieli “Gazety Wyborczej” oraz pierwszym prezesem Polskiej Agencji Informacyjnej.

Obecnie Żakowski jest publicystą i komentatorem „Polityki”, pisze komentarze w „Gazecie Wyborczej”, prowadzi piątkowe wydania publicystycznej audycji „Poranek w Radiu TOK FM”. Na antenie TVN w porannym programie „Dzień Dobry TVN” w poniedziałki ma swoje autorskie przeglądy prasy.

W swoim życiu przeprowadził tysiące, jak nie więcej rozmów z ludźmi ważnymi, znanymi, lubianymi (lub też nie), dzięki czemu można śmiało powiedzieć, że jest specjalistą z gatunku dziennikarstwa, jakim jest wywiad. W doskonaleniu sztuki prowadzenia wywiadów sprzyjała mu praca w telewizji, radiu, jak i w prasie.

Tworzył lub współtworzył między innymi takie programy telewizyjne i radiowe, jak:

Pan redaktor Jacek Żakowski poprowadziła w Instytucie warsztat poświęcony sztuce przeprowadzania i redagowania wywiadów prasowych.

Warto zobaczyć:

 

Zgłoś błąd / sugestie

© IMiNS, 2020

 
Test predyspozycjiX