Rafał Ziemkiewicz

Charakterystyka:

Dziennikarz i publicysta, czynnie śledzi wydarzenia z życia politycznego i ekonomicznego kraju, pisze powieści science fiction oraz udziela się w fanowskich klubach fantasy. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Laureat Nagrody Kisiela w 2001.

Fakty z życia zawodowego:

red. Rafał ZiemkiewiczPierwsze felietony zaczął publikować w tygodniku konserwatywno-liberalnym „Najwyższy czas”. Podjął współpracę z ogólnopolskim tygodnikiem o tematyce społeczno-polityczno-historycznej „Gazeta Polska”, z którym rozstał się 1997 r. Jako samodzielny publicysta swoje testy zamieszczał między innymi w „Newsweek Polska”, „Wprost”, „Przewodniku katolickim”, „Polityce”, „Rzeczypospolita”. Pod koniec 2012 r. związał się z tygodnikiem społeczno-polityczny „Uważam Rze”, z którym rozstał się z powodu konfliktu z wydawcą. Razem z całą redakcją tygodnika, założył własne czasopismo „Do Rzeczy”.

Na przestrzeni lat zaistniał również w radiu oraz telewizji. Współpracował między innymi z publicznym Polskim Radiem, gdzie w „Jedynce prowadził” audycję „Rozmowy w Jedynce”. Zaistniał swoimi programami publicystycznymi w Radiu Tok FM i Radiu Vox FM.

W telewizji publicznej (TVP1) prowadził program kulturalny „Ring”. W TVP Info komentował wybrane wydarzenia mijającego tygodnia w „Antysalonie Ziemkiewicza”. Był również gościem cyklicznych audycji w TVP Historia. Od 2013 r. na antenie Telewizji Republika prowadzi program „Salonik polityczny”.

Pan redaktor Rafał Ziemkiewicz poprowadził w Instytucie warsztat poświęcony sztuce pisania felietonów.

Publikacje:

Opowiadania:

Wybrane powieści:

Publicystyka (wybrane teksty):

Warto zobaczyć:

 

Zgłoś błąd / sugestie

© IMiNS, 2020

 
Test predyspozycjiX