Stefan Truszyński

Charakterystyka:

Dziennikarz, reporter, publicysta, dokumentalista filmowy. Sekretarz generalny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (od 2005 roku). Studiował polonistykę na Uniwersytecie warszawskim.

Fakty z życia zawodowego:

red. Stefan Truszyński43 lata pracy w zawodzie – w prasie, telewizji publicznej i telewizjach prywatnych; ma doświadczenie w kierowaniu dużymi zespołami. W dorobku zawodowym znajdują się: programy telewizyjne – wielkie transmisje, kilkadziesiąt godzinnych wywiadów na żywo z najważniejszymi – najbardziej znanymi ludźmi w Polsce, reportaże i filmy dokumentalne z kilkunastu krajów – był kilkakrotnie korespondentem wojennym (m.in. w Chorwacji) Przez ponad 30 lat organizował wyprawy i realizował filmy o tematyce podwodnej – głównie o wrakach z II wojny światowej leżących na dnie Bałtyku. Angażuje się w obronę ludzi i ich spraw.

Pan redaktor Stefan Truszczyński przedstawi na spotkaniu krótko działalność SDP, a także opowiedział o Monitoringu Wolności Prasy, Kodeksie Etyki Dziennikarskiej i przyszłości dziennikarstwa.

Warto zobaczyć:

 

Zgłoś błąd / sugestie

© IMiNS, 2020

 
Test predyspozycjiX