Bianka Siwińska

Charakterystyka:

Redaktor naczelna miesięcznika „Perspektywy”.

Fakty z życia zawodowego:

red. Bianka SiwińskaJest przedstawicielką młodego pokolenia dziennikarzy, którzy mają już znaczący dorobek zawodowy. Pozostaje aktywna nie tylko na polu dziennikarstwa; inicjuje i angażuje się w różne społeczne projekty, najczęściej bliskie edukacji, np. ostatnio wymyśliła i szefuje akcji “Dziewczyny na Politechniki” (http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/), za którą otrzymała statuetkę Platerki 2011. Jest szefową i inicjatorką kampanii promującej czytelnictwo w Polsce „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!”. W swojej pracy zawodowej zajmuje się między innymi wywiadem prasowym. Przeprowadziła wywiad z Szymonem Hołownią, Dorotą Masłowską, prof. Tadeuszem Więckowskim.

Bianka Siwińska jest też autorka książki “Education goes global. Strategie internacjonalizacji szkolnictwa wyższego”, w której jako pierwsza w Polsce, podjęła się próby ujęcia procesu internacjonalizacji szkolnictwa wyższego w perspektywie globalnej (na przykładzie głównie Niemiec i innych krajów, jak Wielka Brytania, Australia, Chiny i Malezja, analizuje czynniki prowadzące do ważnych przełomów owocujących zdynamizowaniem procesu internacjonalizacji edukacji – procesu, będącego obiektem polityki na poziomie danego państwa).

Pani redaktor Bianka Siwińska poprowadziła w Instytucie warsztat poświęcony sztuce przeprowadzania i redagowania wywiadów.

Warto zobaczyć:

 

Zgłoś błąd / sugestie

© IMiNS, 2020

 
Test predyspozycjiX