Jerzy Kłosiński

Charakterystyka:

Polski dziennikarz, działacz kulturalny, nauczyciel i społecznik. Redaktor naczelny tygodnika “Solidarność”. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim.

Fakty z życia zawodowego:

red. Jerzy KłosińskiZanim rozpoczął funkcję dziennikarza oraz już w trakcie pracował jako nauczyciel w szkole podstawowej i liceum. Swoją karierę dziennikarską rozpoczął od gazety codziennej Regionu Mazowsze NSZZ Solidarność – “Niezależność”. W latach 1986 – 1990 pełnił funkcję redaktora comiesięcznego magazynu dźwiękowego redakcji “Niewidomy Spółdzielca” kolportowanego w formie kaset dla spółdzielni niewidomych. Na początku lat 90-tych sprawował funkcję redaktora naczelnego tygodnika “Wiadomości Skierniewickie”. Związany był również z Programem I PR. Od czerwca 1991 roku podjął współpracę z “Tygodnikiem Solidarność”: 1991-94 szef działu krajowego, 1994-2002 zastępca redaktora naczelnego, od stycznia 2002 redaktor naczelny. Jest pomysłodawcą portalu społecznościowego zbierającego działaczy opozycji antykomunistycznej w PRL.

Od października 1980 roku jest członkiem NSZZ Solidarność. Organizował Komisję Zakładową NSZZ Solidarność. Jest Członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich od 1989 roku. W 2001 roku otrzymał odznaczenie Zasłużony Działacz Kultury. Natomiast w 2006 roku z rąk byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Pan redaktor Jerzy Kłosiński przedstawił na spotkaniu krótko historię i dzień dzisiejszy czasopisma “Solidarność” na tle przemian politycznych w Polsce i samym NSZZ “Solidarność”.

Warto zobaczyć:

 

Zgłoś błąd / sugestie

© IMiNS, 2020

 
Test predyspozycjiX