Marta Olbryś

Chcę uświadomić studentom, jakimi prawami rządzi się zawód dziennikarza, jakie cechy osobowości trzeba posiadać, aby się nim odnaleźć. Próbuję ich przekonać, że każdy może pisać, pisanie jest ważne i potrzebne. Trzeba odrzucić tzw. wewnętrznego krytyka, który blokuje naturalny proces przelewania myśli i poglądów na papier. Największą satysfakcję przynosi mi zadowolenie studentów z wykonanego zadania, ich radość, że się czegoś nauczyli i dzięki temu są w stanie inaczej spojrzeć na tekst.

Red. Marta OlbryśRed. Marta Olbryś – dziennikarz z wieloletnim stażem. Absolwentka pedagogiki i politologii, a także podyplomowych studiów w zakresie artterapii na UW.

Współpracowała z takimi tytułami prasowymi, jak: Perspektywy, Cogito, Życie Warszawy, Kobieta i Styl, Lider Przyszłości, Gimnazjalista, felietonistka Radia Żyrardów. Współtwórca Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk organizowanego przez Fundacje Kultury i Sztuki – ArtHolding, w której jest wiceprezesem /www.miastogwiazd.pl/.

Przez ponad 10 lat pełniła funkcje komisarza Salonu Szkolnictwa Artystycznego Ogród Sztuk w ramach Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy. Była jurorem w konkursie Doliny Kreatywnej – Czego szuka młoda sztuka? /TVP 2/. Jest współtwórcą Wizytującej Akademii Sztuk /www.akademiawizytujaca.eu/. Autorka tekstów o sztuce, należy do grupy artystycznej The End of Art, która zrealizowała projekt Koniec Świata. Koniec Sztuki! /www.koniecsztuki.pl/, uczestniczyła w wielu akcjach artystycznych i happeningach m.in. Statek wielu rytmów – na Festiwalu Dwa Brzegi, Kreatywne pisanie oknem na świat w ramach Jesiennego Ogrodu Sztuk czy Zbuduj swoją wyspę w Akademia Króla Stasia.

Przeprowadziła rozmowy z ponad setką osobistości świata kultury i sztuki / m.in. Krystyną Jandą, Maciejem Stuhrem, Jackiem Poniedziałkiem, Grzegorzem Miecugowem, Pawłem Małaszyńskim, Małgorzatą Domagalik, Markiem Raczkowskim, Andrzejem Strzeleckim/. Obecnie współtworzy projekt literacki – Dekalog Sztuki. Była nominowana do nagrody im. Andrzej Wojciechowskiego. Obecnie koordynuje działania Galerii Rozwijania Talentów i Umiejętności w MDK Łazienkowska.

W Instytucie Mediów i Nauk Społecznych Pani Marta Olbryś prowadzi zajęcia:

Kontakt:

e-mail: marta.olbrys@miastogwiazd.pl

 

Zgłoś błąd / sugestie

© IMiNS, 2020

 
Test predyspozycjiX