Tomasz Raczek

Charakterystyka:

Krytyk filmowy i publicysta, właściciel Instytutu Wydawniczego Latarnik, były redaktor naczelny m.in. magazynów Film, Playboy oraz Voyager, dyrektor kanałów telewizyjnych oraz gospodarz programów tv i radiowych, jednym słowem człowiek orkiestra.

Fakty z życia zawodowego:

Tomasz RaczekJest absolwentem wydziału wiedzy o teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Od zawsze związany był z różnorodnymi mediami, w których świetnie się odnajdywał, jako twórca a czasami prekursor nowych pomysłów.

Prasa

Publikował swoje teksty w takich pismach, jak Polityka, Rzeczpospolita, Przegląd Tygodniowy, Teatr, Kino, Cinema, The European, Wprost. Był redaktorem naczelnym Filmu, Playboya oraz miesięcznika podróżniczego Voyager. Był twórcą i pierwszym redaktorem naczelnym polskiej edycji Playboya. Na polski rynek prasowy wprowadził również tygodnik Gala.

Telewizja

Stworzył dwa kanały filmowe premium na platformie n (nFilm HD, nFilmHD2), na których nadawał programy Perły i wieprze, Bile do kina itp. Był autorem i gospodarzem programów telewizyjnych w TVP1, TVP2, Canal+, Kino Polska, nFilm HD takich, jak:

Radio

Związany m. in z Polskim Radiem 2, RMF FM, nFilm radio, TOK FM, Radio Klasyka. Prowadził jako gospodarz następujące programy:

Niewątpliwe najbardziej znany jest z zażartych sporów z Zygmuntem Kałużyńskim o filmach prowadzonych w telewizji, jaki i drukowanych w książkach i prasie.

W roku 2002 założył wydawnictwo specjalizujące się w wydawaniu książek o mediach i pisanych przez ludzi mediów – Instytut Wydawniczy Latarnik im. Zygmunta Kałużyńskiego.

Publikacje:

Warto zobaczyć:

 

Zgłoś błąd / sugestie

© IMiNS, 2020

 
Test predyspozycjiX