Paweł Lisicki

Charakterystyka:

Polski dziennikarz, publicysta oraz pisarz. Od 2006 roku etatowy redaktor naczelny tygodników związanych z polską prawicą takich, jak Rzeczpospolita, Uważam Rze oraz Do Rzeczy. Jednym z gatunków dziennikarskich, w którym się specjalizuje jest felieton.

Fakty z życia zawodowego:

Paweł LisickiW 1985 r. podjął studia na wydziale prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Aktywie zaangażowany w życie akademickie, został zapamiętany jako założyciel oraz członek Koła Młodych Prawników. Był również członkiem NZS Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Karierę dziennikarską rozpoczął w latach 90. Na początku publikował teksty w Życiu Warszawy. Najdłużej związany był z Rzeczpospolitą. W dzienniku kierował między innymi działem opinie. Przez kilka ostatnich lat pełnił również funkcję zastępcy redaktora naczelnego. W wyniku sporu z ówczesnym redaktorem naczelnym zdecydował się rozwiązać współpracę. Do dziennika powrócił w 2006 roku na stanowisko redaktora naczelnego. Przez ponad półtora roku był również redaktorem naczelnym miesięcznika Uważam Rze. W 2013 r. pod hasłem „Nie ma zgody na milczenie” Paweł Lisicki założył własny tygodnik Do Rzeczy o charakterze konserwatywno-liberalnym, na łamach którego promuje się wartości i tradycje chrześcijańskie oraz wolność gospodarczą.

Spełnił się również jako pisarz. Jest twórcą zbiorów esejów, dramatów oraz powieści „Przerwa w pracy” oraz „Kto zabił Jezusa?”.

W 2010 został odznaczony przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej.

Publikacje:

Warto zobaczyć:

 

Zgłoś błąd / sugestie

© IMiNS, 2020

 
Test predyspozycjiX