Piotr Kofta

Polski pisarz, z wykształcenia socjolog, pracował jako nauczyciel akademicki oraz niezależny badacz społeczny. Współpracował jako dziennikarz i publicysta z takimi tytułami, jak: Dziennik Polska-Europa-Świat, Wprost. Wielbiciel Środkowej Europy, ze szczególnym uwzględnieniem Czech, melancholik, pesymista i krótkodystansowy podróżnik. Nałogowy palacz oraz czytelnik. Lubi obserwować i słuchać ludzi. Publikował w Internecie jako “Pan Szpicer”.

Po ojcu Jonaszu Kofcie ma głos, gestykulację, liryzm i talent literacki. Choć uciekał przed literaturą, dopadła go, gdy źle się czuł sam ze sobą. Pisanie stało się terapią.

Zadebiutował tomem opowiadań Piękne wieczory, ciepło przyjętego przez krytyków. To pełne ironicznego i ciepłego humoru współczesne historie o miłości, samotności i niespełnieniu.

Wydał również Burą małpę. Bohaterom przedstawionych tu historii przychodzi rozmontowywać dekoracje świata, w którym żyją i porządkować przeszłość z innej już perspektywy. Robią to z ironią i humorem ludzi nie do końca szczęśliwych.

W Instytucie Mediów i Nauk Społecznych Pan Piotr Kofta prowadzi wykłady i ćwiczenia z:

Kontakt:

piotr.kofta@gmail.com

 

Zgłoś błąd / sugestie

© IMiNS, 2020

 
Test predyspozycjiX