Anna Słonecka-Polok

Prof. dr n. med. Anna Słonecka-PolokRektorem Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej jest dr n. med. Anna Słonecka–Polok. Pani profesor związana była z uczelnią przez ostatnie kilka lat pełniąc m.in. obowiązki Prorektora i Dyrektora Instytutu Promocji Zdrowia.

Swoją karierę naukową Anna Polok rozpoczęła w 1986 roku kończąc Akademię Medyczną im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, uzyskując tytuł magistra analityki medycznej. W latach 1987-1998 pracowała w Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni na stanowisku Kierownika Pracowni. Stale podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe uzyskała w 1992 r. I stopień spec. z analityki medycznej, a w 1999 r. II stopień diagnostyki laboratoryjnej. W tym czasie zbierała materiały do pracy doktorskiej, aby po 4 latach badań naukowych w Gdańskiej Akademii Medycznej uzyskać w 1997 r. stopień naukowy doktora n. medycznych.

Od 1998 A. Polok mieszka w Podkowie Leśnej a od 1 stycznia 1999 r. pracuje w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej pełniąc obowiązki z-cy kierownika. W 2003 roku powierzono A.Polok zorganizowanie Instytutu Promocji Zdrowia. Od 2008 roku pełniła stanowisko Prorektora i Dyrektora Instytutu Promocji Zdrowia. W tym też roku w wyniku egzaminu uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie Zdrowia Publicznego nadany przez Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Funkcję rektora pełni od 1 lipca 2012 roku.

Kontakt:

e-mail: polokanna@tlen.pl

 

Zgłoś błąd / sugestie

© IMiNS, 2020

 
Test predyspozycjiX